Naar de inhoud
Zetelen is net online. Wat vind je ervan? Zeg het in 3 minuten
Kamerleden

Wat dienen Kamerleden zelf in, en wat haalt het?

Wat je ziet
Wat fracties en Kamerleden zelf indienden, en hoeveel daarvan de Kamer aannam. Kies moties, amendementen of initiatiefwetten.
Wat opvalt
Onder kabinet-Jetten diende GroenLinks-PvdA de meeste amendementen in (73), daarna ChristenUnie (58).

Stemmen is één kant van zetelen. De andere: zelf iets op tafel leggen. Een motie vraagt het kabinet iets te doen, een amendement verandert een wet. Kies een fractie en zie wie er wat indiende.

Hoe lees je dit?

Ingediend: het Kamerlid of de fractie staat als indiener op het stuk. Mede ingediend: als medeindiener. Aangenomen: de uitslag die de Kamer vaststelde. Brede steun: aangenomen met stemmen van een kabinets- én een oppositiefractie die zelf niet indienden. Onder de 10 stukken geen percentage. Een aangenomen motie is een verzoek aan het kabinet: of het ook gebeurt, staat niet in de data. Benieuwd hoe we tellen?

Jetten · amendementen per fractieKabinet en oppositie hebben een andere rol: vergelijk binnen de eigen kant. Kies een fractie voor haar Kamerleden.
amendementen per fractie: ingediend, aangenomen, brede steun en mede ingediend
FractieRolIngediendAangenomenBrede steunMede ingediend
GroenLinks-PvdAoppositieoppositie732838%2631
ChristenUnieoppositieoppositie583357%3236
SGPoppositieoppositie422150%2021
SPoppositieoppositie4038%325
DENKoppositieoppositie37514%55
JA21oppositieoppositie371849%1716
PVVoppositieoppositie25520%51
D66kabinetkabinet222195%2020
VVDkabinetkabinet191895%1613
PROoppositieoppositie161063%1014
CDAkabinetkabinet1515100%1114
PvdDoppositieoppositie1517%011
BBBoppositieoppositie10220%25
Groep Markuszoweroppositieoppositie10220%110
Voltoppositieoppositie10220%27
Lid Keijzeroppositieoppositie5000
FVDoppositieoppositie3000
50PLUSoppositieoppositie1006
Nieuw Sociaal Contractoppositieoppositie1000
Jetten · ranglijst

Wie krijgt het vaakst iets aangenomen?

Op aandeel, niet op aantal: van alle amendementen die een Kamerlid zelf indiende, welk deel haalde het? Kabinet en oppositie apart, want wie regeert, krijgt makkelijker een meerderheid. Alleen Kamerleden met minstens 10 amendementen.

Wie veel binnenhaalt, weet steun te vinden

Een hoog aandeel zegt dat een Kamerlid voorstellen schrijft waar een meerderheid achter kan staan.

Of vraagt weinig

Een motie die om een brief of een onderzoek vraagt, haalt het makkelijk. Wie grote dingen vraagt, verliest vaker.
Kamerleden op aandeel aangenomen amendementen
#KamerlidFractieIngediendAangenomen
1Julian BushoffPROPRO141179%
2Daniël van den BergJA21JA2111873%
3André FlachSGPSGP221255%
4Diederik van DijkSGPSGP11655%
5Don CederChristenUnieChristenUnie442352%
6Doğukan ErginDENKDENK14321%
7Laurens DassenVoltVolt10220%
8Stephan van BaarleDENKDENK12217%
9Sandra BeckermanSPSP1318%
10Sarah DobbeSPSP1816%
11Ismail el AbassiDENKDENK1100%
Zoek een Kamerlid
Bron: Tweede Kamer open data, eigen berekening · Indieners uit de open data van de Tweede Kamer; de uitslag is die van de Kamer. Moties, amendementen en initiatiefwetten apart; bij een initiatiefwet telt de eindstemming in de Tweede Kamer. · Laatst ververst: 27 oktober 2026 om 21:46