Naar de inhoud
Zetelen is net online. Wat vind je ervan? Zeg het in 3 minuten
Kamerleden

Wat dienen Kamerleden zelf in, en wat haalt het?

Wat je ziet
Wat fracties en Kamerleden zelf indienden, en hoeveel daarvan de Kamer aannam. Kies moties, amendementen of initiatiefwetten.
Wat opvalt
Onder kabinet-Rutte IV diende SP de meeste moties in (933), daarna VVD (785).

Stemmen is één kant van zetelen. De andere: zelf iets op tafel leggen. Een motie vraagt het kabinet iets te doen, een amendement verandert een wet. Kies een fractie en zie wie er wat indiende.

Hoe lees je dit?

Ingediend: het Kamerlid of de fractie staat als indiener op het stuk. Mede ingediend: als medeindiener. Aangenomen: de uitslag die de Kamer vaststelde. Brede steun: aangenomen met stemmen van een kabinets- én een oppositiefractie die zelf niet indienden. Onder de 10 stukken geen percentage. Een aangenomen motie is een verzoek aan het kabinet: of het ook gebeurt, staat niet in de data. Benieuwd hoe we tellen?

Rutte IV · moties per fractieKabinet en oppositie hebben een andere rol: vergelijk binnen de eigen kant. Kies een fractie voor haar Kamerleden.
moties per fractie: ingediend, aangenomen, brede steun en mede ingediend
FractieRolIngediendAangenomenBrede steunMede ingediend
SPoppositieoppositie93337640%347654
VVDkabinetkabinet78576097%665737
D66kabinetkabinet77467787%603807
PVVoppositieoppositie76317022%160283
CDAkabinetkabinet56553194%4631.003
PvdDoppositieoppositie54616430%156430
PvdAoppositieoppositie51930659%293840
GLoppositieoppositie51727353%263801
ChristenUniekabinetkabinet48545594%399880
BBBoppositieoppositie45820845%199557
DENKoppositieoppositie44719143%186319
Groep Van Hagaoppositieoppositie4428820%88214
GroenLinks-PvdAoppositieoppositie29018865%178291
SGPoppositieoppositie25715560%148563
JA21oppositieoppositie2107435%71319
FVDoppositieoppositie176148%1417
Nieuw Sociaal Contractoppositieoppositie15914289%132188
Voltoppositieoppositie1597447%71400
Omtzigtoppositieoppositie1435035%48129
Fractie Den Haanoppositieoppositie906876%67175
BIJ1oppositieoppositie681522%15137
Gündoğanoppositieoppositie161169%1174
Ephraimoppositieoppositie0001
Rutte IV · ranglijst

Wie krijgt het vaakst iets aangenomen?

Op aandeel, niet op aantal: van alle moties die een Kamerlid zelf indiende, welk deel haalde het? Kabinet en oppositie apart, want wie regeert, krijgt makkelijker een meerderheid. Alleen Kamerleden met minstens 10 moties.

Wie veel binnenhaalt, weet steun te vinden

Een hoog aandeel zegt dat een Kamerlid voorstellen schrijft waar een meerderheid achter kan staan.

Of vraagt weinig

Een motie die om een brief of een onderzoek vraagt, haalt het makkelijk. Wie grote dingen vraagt, verliest vaker.
Kamerleden op aandeel aangenomen moties
#KamerlidFractieIngediendAangenomen
1Wytske PostmaNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract1313100%
2Olger van DijkNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract1212100%
3Aant Jelle SoepboerNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract1010100%
4Daniëlle JansenNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract151493%
5Femke ZeedijkNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract10990%
6Songül MutluerGroenLinks-PvdAGroenLinks-PvdA867081%
7Gijs TuinmanBBBBBB262181%
8Nicki Pouw-VerweijBBBBBB312581%
9Kees van der StaaijSGPSGP252080%
10Claudia van ZantenBBBBBB131077%
11Lilian HelderBBBBBB211676%
12Liane den HaanFractie Den HaanFractie Den Haan906876%
13Habtamu de HoopGroenLinks-PvdAGroenLinks-PvdA826174%
14Mohammed MohandisGroenLinks-PvdAGroenLinks-PvdA725374%
15André FlachSGPSGP282071%
Toon alle 94
De Kamerleden van VVD
Kamerleden: moties, amendementen en initiatiefwetten ingediend en aangenomen
KamerlidFractieMotiesAangenomenBrede steunAmendementenAangenomenInitiatiefwettenMede
Silvio ErkensVVD kabinet656498%54181794%068
Thom van CampenVVD kabinet595695%4411099
Ruben BrekelmansVVD kabinet575596%4541066
Judith TielenVVD kabinet5757100%54220 van 040
Ingrid Michon-DerkzenVVD kabinet504794%4510770%048
Daniel KoerhuisVVD kabinet4343100%40221 van 132
Fahid MinhasVVD kabinet353291%2722032
Peter de GrootVVD kabinet333297%3083036
Ulysse EllianVVD kabinet3131100%30181689%032
Jeroen van WijngaardenVVD kabinet2626100%19110 van 035
Daan de KortVVD kabinet232191%1755022
Jacqueline van den HilVVD kabinet2323100%2333030
Pim van StrienVVD kabinet211990%1744025
Eelco HeinenVVD kabinet201995%1411016
Rudmer HeeremaVVD kabinet191895%161107
Claire Martens-AmericaVVD kabinet181794%141109
Jan KlinkVVD kabinet181794%160008
Queeny RajkowskiVVD kabinet1818100%1300015
Folkert IdsingaVVD kabinet161594%1411014
Bart SmalsVVD kabinet1515100%1322015
Zohair El YassiniVVD kabinet141393%1300014
Hatte van der WoudeVVD kabinet1313100%1322011
Peter ValstarVVD kabinet1313100%900023
Hester VeltmanVVD kabinet12975%900016
Roelien KammingaVVD kabinet1111100%1000019
Erik HaverkortVVD kabinet9991108
Sophie HermansVVD kabinet99800014
Mariëlle PaulVVD kabinet88311039
Mark StrolenbergVVD kabinet8881006
Ruud VerkuijlenVVD kabinet88800014
Bente BeckerVVD kabinet7761103
Hawre RahimiVVD kabinet77711013
Harry BeversVVD kabinet77700017
Thierry AartsenVVD kabinet7760003
Wendy van EijkVVD kabinet3330004
Chris SimonsVVD kabinet2220006
Simone RichardsonVVD kabinet2220001
Wim MeulenkampVVD kabinet2210005
Arend KistemanVVD kabinet1110001
Daan de NeefVVD kabinet1110004
Dilan Yeşilgöz-ZegeriusVVD kabinet1100003
Ockje TellegenVVD kabinet000000 van 01
Bron: Tweede Kamer open data, eigen berekening · Indieners uit de open data van de Tweede Kamer; de uitslag is die van de Kamer. Moties, amendementen en initiatiefwetten apart; bij een initiatiefwet telt de eindstemming in de Tweede Kamer. · Laatst ververst: 27 oktober 2026 om 21:46