Naar de inhoud
Zetelen is net online. Wat vind je ervan? Zeg het in 3 minuten
Kamerleden

Wat dienen Kamerleden zelf in, en wat haalt het?

Wat je ziet
Wat fracties en Kamerleden zelf indienden, en hoeveel daarvan de Kamer aannam. Kies moties, amendementen of initiatiefwetten.
Wat opvalt
In de Kamerperiode sinds 2025 diende PVV de meeste moties in (472), daarna JA21 (425).

Stemmen is één kant van zetelen. De andere: zelf iets op tafel leggen. Een motie vraagt het kabinet iets te doen, een amendement verandert een wet. Kies een fractie en zie wie er wat indiende.

Hoe lees je dit?

Ingediend: het Kamerlid of de fractie staat als indiener op het stuk. Mede ingediend: als medeindiener. Aangenomen: de uitslag die de Kamer vaststelde. Brede steun: aangenomen met stemmen van een kabinets- én een oppositiefractie die zelf niet indienden. Onder de 10 stukken geen percentage. Een aangenomen motie is een verzoek aan het kabinet: of het ook gebeurt, staat niet in de data. Benieuwd hoe we tellen?

2025- · moties per fractieKabinet en oppositie hebben een andere rol: vergelijk binnen de eigen kant. Kies een fractie voor haar Kamerleden.
moties per fractie: ingediend, aangenomen, brede steun en mede ingediend
FractieRolIngediendAangenomenBrede steunMede ingediend
PVVoppositieoppositie47212526%10935
JA21oppositieoppositie42527565%263280
SPoppositieoppositie38514036%118284
GroenLinks-PvdAoppositieoppositie34122265%199270
DENKoppositieoppositie32411435%108128
D66kabinetkabinet31530597%256364
BBBoppositieoppositie29212643%110158
ChristenUnieoppositieoppositie26224292%210422
VVDkabinetkabinet26124493%187311
PROoppositieoppositie24818273%172174
FVDoppositieoppositie1922211%2129
SGPoppositieoppositie19114274%131323
PvdDoppositieoppositie1797542%63202
CDAkabinetkabinet17817699%133393
Groep Markuszoweroppositieoppositie1294333%43100
Voltoppositieoppositie954446%42125
50PLUSoppositieoppositie695377%48151
Lid Keijzeroppositieoppositie25936%833
2025- · ranglijst

Wie krijgt het vaakst iets aangenomen?

Op aandeel, niet op aantal: van alle moties die een Kamerlid zelf indiende, welk deel haalde het? Kabinet en oppositie apart, want wie regeert, krijgt makkelijker een meerderheid. Alleen Kamerleden met minstens 10 moties.

Wie veel binnenhaalt, weet steun te vinden

Een hoog aandeel zegt dat een Kamerlid voorstellen schrijft waar een meerderheid achter kan staan.

Of vraagt weinig

Een motie die om een brief of een onderzoek vraagt, haalt het makkelijk. Wie grote dingen vraagt, verliest vaker.
Kamerleden op aandeel aangenomen moties
#KamerlidFractieIngediendAangenomen
1Ilana RooderkerkD66D662020100%
2Robin van LeijenD66D662020100%
3Mahjoub MathloutiD66D661818100%
4Anne-Marijke PodtD66D661717100%
5Michelle JagtenbergD66D661616100%
6Marieke Vellinga-BeemsterboerD66D661515100%
7Marijke SynhaeveD66D661515100%
8Anouschka BiekmanD66D661414100%
9Ulaş KöseD66D661212100%
10Robert van AstenD66D661111100%
11Sarah El BoujdainiD66D661111100%
12Fatimazhra BelhirchD66D661010100%
13Felix KlosD66D66272696%
14Mpanzu BamengaD66D66191895%
15Pieter GrinwisChristenUnieChristenUnie918695%
Toon alle 93
De Kamerleden van VVD
Kamerleden: moties, amendementen en initiatiefwetten ingediend en aangenomen
KamerlidFractieMotiesAangenomenBrede steunAmendementenAangenomenInitiatiefwettenMede
Peter de GrootVVD kabinet292897%2211046
Ulysse EllianVVD kabinet262181%2166016
Claire Martens-AmericaVVD kabinet211990%1411020
Arend KistemanVVD kabinet191579%1111018
Bart BikkersVVD kabinet1616100%140007
Ingrid Michon-DerkzenVVD kabinet1515100%1243013
Wendy van EijkVVD kabinet1515100%1343020
Renate den HollanderVVD kabinet151493%1100032
VVD kabinet131292%1000010
Alisha MüllerVVD kabinet1212100%800013
Bente BeckerVVD kabinet1212100%800011
Ruud VerkuijlenVVD kabinet1212100%800012
Nicole MaesVVD kabinet1010100%700014
Hilde WendelVVD kabinet88711023
Queeny RajkowskiVVD kabinet8751107
Eric van der BurgVVD kabinet77500022
Ruben BrekelmansVVD kabinet5530004
Silvio ErkensVVD kabinet5520009
Dieke van GroningenVVD kabinet4330008
Martin de BeerVVD kabinet32122010
Wim MeulenkampVVD kabinet3321107
Björn SchutzVVD kabinet22000010
Erik van der MaasVVD kabinet1100005
Harry BeversVVD kabinet000110 van 07
Daan de KortVVD kabinet0000005
Dilan Yeşilgöz-ZegeriusVVD kabinet0000001
Bron: Tweede Kamer open data, eigen berekening · Indieners uit de open data van de Tweede Kamer; de uitslag is die van de Kamer. Moties, amendementen en initiatiefwetten apart; bij een initiatiefwet telt de eindstemming in de Tweede Kamer. · Laatst ververst: 27 oktober 2026 om 21:46