Naar de inhoud
Zetelen is net online. Wat vind je ervan? Zeg het in 3 minuten
Kamerleden

Wat dienen Kamerleden zelf in, en wat haalt het?

Wat je ziet
Wat fracties en Kamerleden zelf indienden, en hoeveel daarvan de Kamer aannam. Kies moties, amendementen of initiatiefwetten.
Wat opvalt
In de Kamerperiode 2023-2025 diende GroenLinks-PvdA de meeste moties in (1.108), daarna SP (821).

Stemmen is één kant van zetelen. De andere: zelf iets op tafel leggen. Een motie vraagt het kabinet iets te doen, een amendement verandert een wet. Kies een fractie en zie wie er wat indiende.

Hoe lees je dit?

Ingediend: het Kamerlid of de fractie staat als indiener op het stuk. Mede ingediend: als medeindiener. Aangenomen: de uitslag die de Kamer vaststelde. Brede steun: aangenomen met stemmen van een kabinets- én een oppositiefractie die zelf niet indienden. Onder de 10 stukken geen percentage. Een aangenomen motie is een verzoek aan het kabinet: of het ook gebeurt, staat niet in de data. Benieuwd hoe we tellen?

2023-2025 · moties per fractieKabinet en oppositie hebben een andere rol: vergelijk binnen de eigen kant. Kies een fractie voor haar Kamerleden.
moties per fractie: ingediend, aangenomen, brede steun en mede ingediend
FractieRolIngediendAangenomenBrede steunMede ingediend
GroenLinks-PvdAoppositieoppositie1.10867961%6301.028
SPoppositieoppositie82135443%313653
Nieuw Sociaal Contractkabinetkabinet66757887%526638
VVDkabinetkabinet64960193%553595
DENKoppositieoppositie53714126%134254
D66oppositieoppositie53331960%292758
ChristenUnieoppositieoppositie43338489%351852
BBBkabinetkabinet39227971%259397
PVVoppositieoppositie39024362%222105
SGPoppositieoppositie28419669%184552
PvdDoppositieoppositie2619235%82336
CDAoppositieoppositie23920385%188847
JA21oppositieoppositie23810845%105173
Voltoppositieoppositie1747845%72383
FVDoppositieoppositie156128%128
2023-2025 · ranglijst

Wie krijgt het vaakst iets aangenomen?

Op aandeel, niet op aantal: van alle moties die een Kamerlid zelf indiende, welk deel haalde het? Kabinet en oppositie apart, want wie regeert, krijgt makkelijker een meerderheid. Alleen Kamerleden met minstens 10 moties.

Wie veel binnenhaalt, weet steun te vinden

Een hoog aandeel zegt dat een Kamerlid voorstellen schrijft waar een meerderheid achter kan staan.

Of vraagt weinig

Een motie die om een brief of een onderzoek vraagt, haalt het makkelijk. Wie grote dingen vraagt, verliest vaker.
Kamerleden op aandeel aangenomen moties
#KamerlidFractieIngediendAangenomen
1Olger van DijkNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract363597%
2Agnes JosephNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract302997%
3Ilse SarisNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract272696%
4Jesse Six DijkstraNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract363494%
5Merlien WelzijnNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract464393%
6Marijke SynhaeveD66D66141393%
7Annemarie HeiteNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract131292%
8Hanneke van der WerfD66D66484492%
9Jeremy MooimanPVVPVV242292%
10Femke ZeedijkNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract121192%
11Don CederChristenUnieChristenUnie21519792%
12Aant Jelle SoepboerNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract343191%
13Sandra PalmenNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract111091%
14Pieter GrinwisChristenUnieChristenUnie15213689%
15Folkert IdsingaNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract171588%
Toon alle 108
De Kamerleden van VVD
Kamerleden: moties, amendementen en initiatiefwetten ingediend en aangenomen
KamerlidFractieMotiesAangenomenBrede steunAmendementenAangenomenInitiatiefwettenMede
Thom van CampenVVD kabinet686291%55000122
Ingrid Michon-DerkzenVVD kabinet514894%4388052
Judith TielenVVD kabinet484696%4422026
Silvio ErkensVVD kabinet423993%3810990%041
Claire Martens-AmericaVVD kabinet423583%3122021
Peter de GrootVVD kabinet413995%3961048
Hester VeltmanVVD kabinet373389%3222037
Ulysse EllianVVD kabinet322991%28161488%035
Wendy van EijkVVD kabinet272593%2232022
Arend KistemanVVD kabinet242292%2211016
Eric van der BurgVVD kabinet231983%1800040
Bente BeckerVVD kabinet191895%18100 van 013
Dilan Yeşilgöz-ZegeriusVVD kabinet191895%800020
Martijn BuijsseVVD kabinet1919100%190007
Daan de KortVVD kabinet171694%1411015
Ruben BrekelmansVVD kabinet1717100%1200030
Rosemarijn DralVVD kabinet161488%1400010
Queeny RajkowskiVVD kabinet1515100%1211019
Aukje de VriesVVD kabinet1515100%1500017
Roelien KammingaVVD kabinet151387%1300017
Jacqueline van den HilVVD kabinet1111100%1122014
VVD kabinet1111100%11110 van 016
Wim MeulenkampVVD kabinet111091%911016
Thierry AartsenVVD kabinet1010100%1055018
Ruud VerkuijlenVVD kabinet4432204
Dieke van GroningenVVD kabinet3331101
Simone RichardsonVVD kabinet3210001
Bart BikkersVVD kabinet2220005
Harry BeversVVD kabinet2220009
Sophie HermansVVD kabinet2220001
Eelco HeinenVVD kabinet1110004
Jeroen HartsuikerVVD kabinet1110000
Martin de BeerVVD kabinet1000000
Bron: Tweede Kamer open data, eigen berekening · Indieners uit de open data van de Tweede Kamer; de uitslag is die van de Kamer. Moties, amendementen en initiatiefwetten apart; bij een initiatiefwet telt de eindstemming in de Tweede Kamer. · Laatst ververst: 27 oktober 2026 om 21:46