Naar de inhoud
Zetelen is net online. Wat vind je ervan? Zeg het in 3 minuten
Kamerleden

Wat dienen Kamerleden zelf in, en wat haalt het?

Wat je ziet
Wat fracties en Kamerleden zelf indienden, en hoeveel daarvan de Kamer aannam. Kies moties, amendementen of initiatiefwetten.
Wat opvalt
In de Kamerperiode 2021-2023 diende SP de meeste moties in (1.042), daarna PVV (922).

Stemmen is één kant van zetelen. De andere: zelf iets op tafel leggen. Een motie vraagt het kabinet iets te doen, een amendement verandert een wet. Kies een fractie en zie wie er wat indiende.

Hoe lees je dit?

Ingediend: het Kamerlid of de fractie staat als indiener op het stuk. Mede ingediend: als medeindiener. Aangenomen: de uitslag die de Kamer vaststelde. Brede steun: aangenomen met stemmen van een kabinets- én een oppositiefractie die zelf niet indienden. Onder de 10 stukken geen percentage. Een aangenomen motie is een verzoek aan het kabinet: of het ook gebeurt, staat niet in de data. Benieuwd hoe we tellen?

2021-2023 · moties per fractieKabinet en oppositie hebben een andere rol: vergelijk binnen de eigen kant. Kies een fractie voor haar Kamerleden.
moties per fractie: ingediend, aangenomen, brede steun en mede ingediend
FractieRolIngediendAangenomenBrede steunMede ingediend
SPoppositieoppositie1.04243342%411742
PVVoppositieoppositie92215417%147340
D66kabinetkabinet86278992%688937
VVDkabinetkabinet82279597%674808
CDAkabinetkabinet72368995%5911.126
GLoppositieoppositie71838654%3751.236
PvdAoppositieoppositie68739858%3841.294
PvdDoppositieoppositie68019328%186527
Groep Van Hagaoppositieoppositie56110719%107340
ChristenUniekabinetkabinet54651895%454952
DENKoppositieoppositie53624245%238416
BBBoppositieoppositie48117837%175671
SGPoppositieoppositie29917559%169614
FVDoppositieoppositie244187%1856
JA21oppositieoppositie2328637%83418
Voltoppositieoppositie1868445%83489
Omtzigtoppositieoppositie1705834%55167
Fractie Den Haanoppositieoppositie14310372%100284
BIJ1oppositieoppositie1362921%29333
Gündoğanoppositieoppositie161169%1174
50PLUSoppositieoppositie40012
Ephraimoppositieoppositie0001
2021-2023 · ranglijst

Wie krijgt het vaakst iets aangenomen?

Op aandeel, niet op aantal: van alle moties die een Kamerlid zelf indiende, welk deel haalde het? Kabinet en oppositie apart, want wie regeert, krijgt makkelijker een meerderheid. Alleen Kamerleden met minstens 10 moties.

Wie veel binnenhaalt, weet steun te vinden

Een hoog aandeel zegt dat een Kamerlid voorstellen schrijft waar een meerderheid achter kan staan.

Of vraagt weinig

Een motie die om een brief of een onderzoek vraagt, haalt het makkelijk. Wie grote dingen vraagt, verliest vaker.
Kamerleden op aandeel aangenomen moties
#KamerlidFractieIngediendAangenomen
1Kees van der StaaijSGPSGP403383%
2Lilian HelderPVVPVV171482%
3Nicki Pouw-VerweijBBBBBB463780%
4Songül MutluerPvdAPvdA655280%
5Mohammed MohandisPvdAPvdA634571%
6Habtamu de HoopPvdAPvdA815770%
7Liane den HaanFractie Den HaanFractie Den Haan14710370%
8Tom van der LeeGLGL886169%
9Corinne EllemeetGLGL402768%
10Kati PiriPvdAPvdA775065%
11Nicole TemminkSPSP171059%
12Gijs van DijkPvdAPvdA12758%
13Barbara KathmannPvdAPvdA623658%
14Lisa WesterveldGLGL17610258%
15Senna MaatougGLGL331958%
Toon alle 80
De Kamerleden van VVD
Kamerleden: moties, amendementen en initiatiefwetten ingediend en aangenomen
KamerlidFractieMotiesAangenomenBrede steunAmendementenAangenomenInitiatiefwettenMede
Daniel KoerhuisVVD kabinet747095%62331 van 143
Silvio ErkensVVD kabinet605998%48131292%064
Ruben BrekelmansVVD kabinet585697%4952045
Thom van CampenVVD kabinet545398%3811085
Ingrid Michon-DerkzenVVD kabinet484594%4285056
Fahid MinhasVVD kabinet383592%3022036
Judith TielenVVD kabinet3838100%36220 van 038
Jeroen van WijngaardenVVD kabinet373595%24110 van 046
Peter de GrootVVD kabinet363597%3343038
Pim van StrienVVD kabinet292793%2544034
Ulysse EllianVVD kabinet2727100%26111091%026
Rudmer HeeremaVVD kabinet262492%2222017
Jan KlinkVVD kabinet252392%1900010
Eelco HeinenVVD kabinet242396%1522018
Jacqueline van den HilVVD kabinet2020100%2022029
Aukje de VriesVVD kabinet1818100%1522030
Queeny RajkowskiVVD kabinet1717100%1122020
Peter ValstarVVD kabinet1616100%1000029
Hatte van der WoudeVVD kabinet1515100%1533018
Bart SmalsVVD kabinet1515100%1322015
Folkert IdsingaVVD kabinet1515100%1022021
Zohair El YassiniVVD kabinet151493%1400014
Daan de KortVVD kabinet141393%1066015
Thierry AartsenVVD kabinet1212100%811020
Mariëlle PaulVVD kabinet1010100%533048
Sophie HermansVVD kabinet1010100%800021
Erik HaverkortVVD kabinet9991108
Mark StrolenbergVVD kabinet8881007
Ruud VerkuijlenVVD kabinet88800016
Hawre RahimiVVD kabinet77711013
Harry BeversVVD kabinet77700017
Daan de NeefVVD kabinet6650005
Roelien KammingaVVD kabinet66500016
Ockje TellegenVVD kabinet555220 van 09
Dennis WiersmaVVD kabinet4332201
Bente BeckerVVD kabinet3322201
Mark RutteVVD kabinet3320002
Chris SimonsVVD kabinet2220006
Simone RichardsonVVD kabinet2220001
Dilan Yeşilgöz-ZegeriusVVD kabinet1110000
Bron: Tweede Kamer open data, eigen berekening · Indieners uit de open data van de Tweede Kamer; de uitslag is die van de Kamer. Moties, amendementen en initiatiefwetten apart; bij een initiatiefwet telt de eindstemming in de Tweede Kamer. · Laatst ververst: 27 oktober 2026 om 21:46