Naar de inhoud
Zetelen is net online. Wat vind je ervan? Zeg het in 3 minuten
Kamerleden

Wat dienen Kamerleden zelf in, en wat haalt het?

Wat je ziet
Wat fracties en Kamerleden zelf indienden, en hoeveel daarvan de Kamer aannam. Kies moties, amendementen of initiatiefwetten.
Wat opvalt
In de Kamerperiode 2017-2021 diende SP de meeste moties in (1.976), daarna GL (1.553).

Stemmen is één kant van zetelen. De andere: zelf iets op tafel leggen. Een motie vraagt het kabinet iets te doen, een amendement verandert een wet. Kies een fractie en zie wie er wat indiende.

Hoe lees je dit?

Ingediend: het Kamerlid of de fractie staat als indiener op het stuk. Mede ingediend: als medeindiener. Aangenomen: de uitslag die de Kamer vaststelde. Brede steun: aangenomen met stemmen van een kabinets- én een oppositiefractie die zelf niet indienden. Onder de 10 stukken geen percentage. Een aangenomen motie is een verzoek aan het kabinet: of het ook gebeurt, staat niet in de data. Benieuwd hoe we tellen?

2017-2021 · moties per fractieKabinet en oppositie hebben een andere rol: vergelijk binnen de eigen kant. Kies een fractie voor haar Kamerleden.
moties per fractie: ingediend, aangenomen, brede steun en mede ingediend
FractieRolIngediendAangenomenBrede steunMede ingediend
SPoppositieoppositie1.97662332%5821.514
GLoppositieoppositie1.55384554%7991.916
PVVoppositieoppositie1.28319415%188440
CDAkabinetkabinet1.2361.19296%9681.394
D66kabinetkabinet1.1101.03393%8231.469
PvdAoppositieoppositie1.04952650%5071.773
PvdDoppositieoppositie96214715%140684
VVDkabinetkabinet90183993%6541.152
DENKoppositieoppositie52510420%102313
ChristenUniekabinetkabinet51849696%3631.180
50PLUSoppositieoppositie46618740%182606
SGPoppositieoppositie36822661%212571
FVDoppositieoppositie225146%14201
Van Hagaoppositieoppositie1012727%26101
vKAoppositieoppositie541324%13120
Kroloppositieoppositie30413%434
Groep Krol/vKAoppositieoppositie13431%426
2017-2021 · ranglijst

Wie krijgt het vaakst iets aangenomen?

Op aandeel, niet op aantal: van alle moties die een Kamerlid zelf indiende, welk deel haalde het? Kabinet en oppositie apart, want wie regeert, krijgt makkelijker een meerderheid. Alleen Kamerleden met minstens 10 moties.

Wie veel binnenhaalt, weet steun te vinden

Een hoog aandeel zegt dat een Kamerlid voorstellen schrijft waar een meerderheid achter kan staan.

Of vraagt weinig

Een motie die om een brief of een onderzoek vraagt, haalt het makkelijk. Wie grote dingen vraagt, verliest vaker.
Kamerleden op aandeel aangenomen moties
#KamerlidFractieIngediendAangenomen
1Simon Geleijnse50PLUS50PLUS1616100%
2Corinne EllemeetGLGL1249778%
3Nevin ÖzütokGLGL665076%
4Tom van der LeeGLGL1098174%
5Tom van den NieuwenhuijzenGLGL211571%
6Niels van den BergeGLGL614269%
7Kees van der StaaijSGPSGP1047168%
8Attje KuikenPvdAPvdA503366%
9Paul SmeuldersGLGL996566%
10Lodewijk AsscherPvdAPvdA1278265%
11Gijs van DijkPvdAPvdA1076864%
12Chris StofferSGPSGP1157162%
13Elbert DijkgraafSGPSGP10660%
14Bart SnelsGLGL392256%
15Jesse KlaverGLGL734156%
Toon alle 87
De Kamerleden van VVD
Kamerleden: moties, amendementen en initiatiefwetten ingediend en aangenomen
KamerlidFractieMotiesAangenomenBrede steunAmendementenAangenomenInitiatiefwettenMede
Remco DijkstraVVD kabinet787191%6343095
Dennis WiersmaVVD kabinet757296%6265051
Daniel KoerhuisVVD kabinet615285%42981 van 142
Helma LoddersVVD kabinet575291%37121192%075
Arne WeverlingVVD kabinet504692%3766048
Dilan Yeşilgöz-ZegeriusVVD kabinet454191%25110 van 0111
Rudmer HeeremaVVD kabinet433991%3398037
Bente BeckerVVD kabinet433991%2855029
Judith TielenVVD kabinet423890%3411035
Hayke VeldmanVVD kabinet393897%2277090
Martin WörsdörferVVD kabinet353497%3110031
Jan MiddendorpVVD kabinet3232100%2643021
Antoinette Laan-GeselschapVVD kabinet292793%2111039
Erik ZiengsVVD kabinet262596%2233058
Thierry AartsenVVD kabinet2626100%2233032
Jeroen van WijngaardenVVD kabinet2525100%22861 van 148
Zohair El YassiniVVD kabinet181372%1032017
Foort van OostenVVD kabinet1616100%1254012
Chantal Nijkerken-de HaanVVD kabinet1313100%833011
Leendert de LangeVVD kabinet1313100%900016
Aukje de VriesVVD kabinet1212100%1075038
Sven KoopmansVVD kabinet121192%355038
Kelly RegterschotVVD kabinet1212100%1011024
Arno RutteVVD kabinet10880%711027
André BosmanVVD kabinet10990%500056
Mark HarbersVVD kabinet99522044
Klaas DijkhoffVVD kabinet88211042
Sophie HermansVVD kabinet88611018
Bart SmalsVVD kabinet65433014
Albert van den BoschVVD kabinet66500016
Roald van der LindeVVD kabinet553440 van 021
Mark RutteVVD kabinet5550000
Ockje TellegenVVD kabinet55400015
Han ten BroekeVVD kabinet441001 van 113
Barbara VisserVVD kabinet3331108
Anne MulderVVD kabinet33300011
Tobias van GentVVD kabinet222141393%014
Martijn BolkesteinVVD kabinet2222204
Mark SnoerenVVD kabinet2221101
Malik AzmaniVVD kabinet1001103
Bas van 't WoutVVD kabinet1100002
Jeanine Hennis-PlasschaertVVD kabinet1100002
Pieter DuisenbergVVD kabinet0002100
Chris SimonsVVD kabinet000001 van 10
Bron: Tweede Kamer open data, eigen berekening · Indieners uit de open data van de Tweede Kamer; de uitslag is die van de Kamer. Moties, amendementen en initiatiefwetten apart; bij een initiatiefwet telt de eindstemming in de Tweede Kamer. · Laatst ververst: 27 oktober 2026 om 21:46