Naar de inhoud
Zetelen is net online. Wat vind je ervan? Zeg het in 3 minuten
Kamerleden

Wat dienen Kamerleden zelf in, en wat haalt het?

Wat je ziet
Wat fracties en Kamerleden zelf indienden, en hoeveel daarvan de Kamer aannam. Kies moties, amendementen of initiatiefwetten.
Wat opvalt
Onder kabinet-Schoof diende GroenLinks-PvdA de meeste moties in (951), daarna SP (685).

Stemmen is één kant van zetelen. De andere: zelf iets op tafel leggen. Een motie vraagt het kabinet iets te doen, een amendement verandert een wet. Kies een fractie en zie wie er wat indiende.

Hoe lees je dit?

Ingediend: het Kamerlid of de fractie staat als indiener op het stuk. Mede ingediend: als medeindiener. Aangenomen: de uitslag die de Kamer vaststelde. Brede steun: aangenomen met stemmen van een kabinets- én een oppositiefractie die zelf niet indienden. Onder de 10 stukken geen percentage. Een aangenomen motie is een verzoek aan het kabinet: of het ook gebeurt, staat niet in de data. Benieuwd hoe we tellen?

Schoof · moties per fractieKabinet en oppositie hebben een andere rol: vergelijk binnen de eigen kant. Kies een fractie voor haar Kamerleden.
moties per fractie: ingediend, aangenomen, brede steun en mede ingediend
FractieRolIngediendAangenomenBrede steunMede ingediend
GroenLinks-PvdAoppositieoppositie95157761%523867
SPoppositieoppositie68530645%276577
VVDkabinetkabinet50846391%419512
Nieuw Sociaal Contractkabinetkabinet50843686%394450
DENKoppositieoppositie46712527%115207
D66oppositieoppositie44927862%251666
ChristenUnieoppositieoppositie41737590%343755
PVVkabinetkabinet38720252%18464
BBBkabinetkabinet34924069%222302
SGPoppositieoppositie25918270%172482
JA21oppositieoppositie25412850%125210
PvdDoppositieoppositie2328637%66315
CDAoppositieoppositie20017286%159701
FVDoppositieoppositie158128%128
Voltoppositieoppositie1415740%52296
Groep Markuszoweroppositieoppositie10330%321
50PLUSoppositieoppositie96640
Schoof · ranglijst

Wie krijgt het vaakst iets aangenomen?

Op aandeel, niet op aantal: van alle moties die een Kamerlid zelf indiende, welk deel haalde het? Kabinet en oppositie apart, want wie regeert, krijgt makkelijker een meerderheid. Alleen Kamerleden met minstens 10 moties.

Wie veel binnenhaalt, weet steun te vinden

Een hoog aandeel zegt dat een Kamerlid voorstellen schrijft waar een meerderheid achter kan staan.

Of vraagt weinig

Een motie die om een brief of een onderzoek vraagt, haalt het makkelijk. Wie grote dingen vraagt, verliest vaker.
Kamerleden op aandeel aangenomen moties
#KamerlidFractieIngediendAangenomen
1Don CederChristenUnieChristenUnie22020694%
2Hanneke van der WerfD66D66595593%
3Pieter GrinwisChristenUnieChristenUnie13011588%
4Songül MutluerGroenLinks-PvdAGroenLinks-PvdA665888%
5Derk BoswijkCDACDA534687%
6Henri BontenbalCDACDA151387%
7Inge van DijkCDACDA494286%
8Barbara KathmannGroenLinks-PvdAGroenLinks-PvdA484185%
9Harmen KrulCDACDA413585%
10Hidde HeutinkGroep MarkuszowerGroep Markuszower302583%
11Mirjam BikkerChristenUnieChristenUnie675481%
12Eline VedderCDACDA252080%
13Diederik BoomsmaJA21JA21403178%
14André FlachSGPSGP1088276%
15Julian BushoffGroenLinks-PvdAGroenLinks-PvdA795975%
Toon alle 66
De Kamerleden van PVV
Kamerleden: moties, amendementen en initiatiefwetten ingediend en aangenomen
KamerlidFractieMotiesAangenomenBrede steunAmendementenAangenomenInitiatiefwettenMede
Jeremy MooimanPVV kabinet282589%231103
Geert WildersPVV kabinet25728%510038
Dion GrausPVV kabinet251872%1500026
Marina VondelingPVV kabinet23313%33109
René ClaassenPVV kabinet231983%172105
Dennis RamPVV kabinet191474%140000
Folkert ThiadensPVV kabinet181583%140003
Martine van der VeldePVV kabinet17741%70000
Patrick CrijnsPVV kabinet17953%70001
Marjolein FaberPVV kabinet1500%00003
Emiel van DijkPVV kabinet1417%13005
Maikel BoonPVV kabinet14857%70001
Alexander KopsPVV kabinet13646%64001
Rachel van MeetelenPVV kabinet13646%60000
Jeanet Nijhof-LeeuwPVV kabinet10880%70001
Tony van DijckPVV kabinet9111002
Willem BoutkanPVV kabinet9770001
Raymond de RoonPVV kabinet8440005
Jan ValizePVV kabinet5440000
Joeri PoolPVV kabinet5110000
Martin BosmaPVV kabinet5000000
Elmar VlottesPVV kabinet4220000
Erwin PrickaertzPVV kabinet4110001
Patrick van der HoeffPVV kabinet4110001
Reinder BlaauwPVV kabinet4110002
Peter van HaasenPVV kabinet3111000
Léon de JongPVV kabinet3310000
Max AardemaPVV kabinet3110001
Marco DeenPVV kabinet2002001
Chris FaddegonPVV kabinet2210000
Henk de VreePVV kabinet2110002
Peter SmitskamPVV kabinet2000001
Nico UppelschotenPVV kabinet1000001
Robert RepPVV kabinet1110000
Sebastiaan StötelerPVV kabinet1000000
Vicky MaeijerPVV kabinet1110001
Annette RaijerPVV kabinet0001000
Edgar MulderPVV kabinet0000001
Eric EsserPVV kabinet0000002
Bron: Tweede Kamer open data, eigen berekening · Indieners uit de open data van de Tweede Kamer; de uitslag is die van de Kamer. Moties, amendementen en initiatiefwetten apart; bij een initiatiefwet telt de eindstemming in de Tweede Kamer. · Laatst ververst: 27 oktober 2026 om 21:46