Naar de inhoud
Zetelen is net online. Wat vind je ervan? Zeg het in 3 minuten
Kamerleden

Wat dienen Kamerleden zelf in, en wat haalt het?

Wat je ziet
Wat fracties en Kamerleden zelf indienden, en hoeveel daarvan de Kamer aannam. Kies moties, amendementen of initiatiefwetten.
Wat opvalt
In de Kamerperiode 2023-2025 diende GroenLinks-PvdA de meeste moties in (1.108), daarna SP (821).

Stemmen is één kant van zetelen. De andere: zelf iets op tafel leggen. Een motie vraagt het kabinet iets te doen, een amendement verandert een wet. Kies een fractie en zie wie er wat indiende.

Hoe lees je dit?

Ingediend: het Kamerlid of de fractie staat als indiener op het stuk. Mede ingediend: als medeindiener. Aangenomen: de uitslag die de Kamer vaststelde. Brede steun: aangenomen met stemmen van een kabinets- én een oppositiefractie die zelf niet indienden. Onder de 10 stukken geen percentage. Een aangenomen motie is een verzoek aan het kabinet: of het ook gebeurt, staat niet in de data. Benieuwd hoe we tellen?

2023-2025 · moties per fractieKabinet en oppositie hebben een andere rol: vergelijk binnen de eigen kant. Kies een fractie voor haar Kamerleden.
moties per fractie: ingediend, aangenomen, brede steun en mede ingediend
FractieRolIngediendAangenomenBrede steunMede ingediend
GroenLinks-PvdAoppositieoppositie1.10867961%6301.028
SPoppositieoppositie82135443%313653
Nieuw Sociaal Contractkabinetkabinet66757887%526638
VVDkabinetkabinet64960193%553595
DENKoppositieoppositie53714126%134254
D66oppositieoppositie53331960%292758
ChristenUnieoppositieoppositie43338489%351852
BBBkabinetkabinet39227971%259397
PVVoppositieoppositie39024362%222105
SGPoppositieoppositie28419669%184552
PvdDoppositieoppositie2619235%82336
CDAoppositieoppositie23920385%188847
JA21oppositieoppositie23810845%105173
Voltoppositieoppositie1747845%72383
FVDoppositieoppositie156128%128
2023-2025 · ranglijst

Wie krijgt het vaakst iets aangenomen?

Op aandeel, niet op aantal: van alle moties die een Kamerlid zelf indiende, welk deel haalde het? Kabinet en oppositie apart, want wie regeert, krijgt makkelijker een meerderheid. Alleen Kamerleden met minstens 10 moties.

Wie veel binnenhaalt, weet steun te vinden

Een hoog aandeel zegt dat een Kamerlid voorstellen schrijft waar een meerderheid achter kan staan.

Of vraagt weinig

Een motie die om een brief of een onderzoek vraagt, haalt het makkelijk. Wie grote dingen vraagt, verliest vaker.
Kamerleden op aandeel aangenomen moties
#KamerlidFractieIngediendAangenomen
1Olger van DijkNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract363597%
2Agnes JosephNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract302997%
3Ilse SarisNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract272696%
4Jesse Six DijkstraNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract363494%
5Merlien WelzijnNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract464393%
6Marijke SynhaeveD66D66141393%
7Annemarie HeiteNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract131292%
8Hanneke van der WerfD66D66484492%
9Jeremy MooimanPVVPVV242292%
10Femke ZeedijkNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract121192%
11Don CederChristenUnieChristenUnie21519792%
12Aant Jelle SoepboerNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract343191%
13Sandra PalmenNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract111091%
14Pieter GrinwisChristenUnieChristenUnie15213689%
15Folkert IdsingaNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract171588%
Toon alle 108
De Kamerleden van Nieuw Sociaal Contract
Kamerleden: moties, amendementen en initiatiefwetten ingediend en aangenomen
KamerlidFractieMotiesAangenomenBrede steunAmendementenAangenomenInitiatiefwettenMede
Wytske PostmaNieuw Sociaal Contract oppositie716287%5610770%053
Faith BruyningNieuw Sociaal Contract oppositie534483%4332056
Merlien WelzijnNieuw Sociaal Contract oppositie464393%3810660%064
Harm HolmanNieuw Sociaal Contract oppositie383284%3011042
Jesse Six DijkstraNieuw Sociaal Contract oppositie363494%31131292%054
Olger van DijkNieuw Sociaal Contract oppositie363597%34220 van 057
Aant Jelle SoepboerNieuw Sociaal Contract oppositie343191%2932029
Daniëlle JansenNieuw Sociaal Contract oppositie312581%2154035
Diederik BoomsmaNieuw Sociaal Contract oppositie312477%2400026
Agnes JosephNieuw Sociaal Contract oppositie302997%21300 van 015
Nieuw Sociaal Contract oppositie282486%2343015
Ilse SarisNieuw Sociaal Contract oppositie272696%2444016
Isa KahramanNieuw Sociaal Contract oppositie201785%1611048
Nicolien van VroonhovenNieuw Sociaal Contract oppositie191579%1222031
Willem KoopsNieuw Sociaal Contract oppositie181372%1330016
Folkert IdsingaNieuw Sociaal Contract oppositie171588%132009
Pieter OmtzigtNieuw Sociaal Contract oppositie171588%1511030
Eddy van HijumNieuw Sociaal Contract oppositie161488%900021
Natascha WingelaarNieuw Sociaal Contract oppositie141179%911012
Rosanne HertzbergerNieuw Sociaal Contract oppositie141071%101108
Annemarie HeiteNieuw Sociaal Contract oppositie131292%1200017
Femke ZeedijkNieuw Sociaal Contract oppositie121192%1100017
Sandra PalmenNieuw Sociaal Contract oppositie111091%900021
Tjebbe van OostenbruggenNieuw Sociaal Contract oppositie98621015
Sander van WaverenNieuw Sociaal Contract oppositie8883204
Bram KouwenhovenNieuw Sociaal Contract oppositie7531006
Judith UitermarkNieuw Sociaal Contract oppositie6331104
Caspar VeldkampNieuw Sociaal Contract oppositie65300034
Vincent VeroudenNieuw Sociaal Contract oppositie6440002
Bron: Tweede Kamer open data, eigen berekening · Indieners uit de open data van de Tweede Kamer; de uitslag is die van de Kamer. Moties, amendementen en initiatiefwetten apart; bij een initiatiefwet telt de eindstemming in de Tweede Kamer. · Laatst ververst: 27 oktober 2026 om 21:46