Naar de inhoud
Zetelen is net online. Wat vind je ervan? Zeg het in 3 minuten
Kamerleden

Wat dienen Kamerleden zelf in, en wat haalt het?

Wat je ziet
Wat fracties en Kamerleden zelf indienden, en hoeveel daarvan de Kamer aannam. Kies moties, amendementen of initiatiefwetten.
Wat opvalt
Onder kabinet-Schoof diende GroenLinks-PvdA de meeste moties in (951), daarna SP (685).

Stemmen is één kant van zetelen. De andere: zelf iets op tafel leggen. Een motie vraagt het kabinet iets te doen, een amendement verandert een wet. Kies een fractie en zie wie er wat indiende.

Hoe lees je dit?

Ingediend: het Kamerlid of de fractie staat als indiener op het stuk. Mede ingediend: als medeindiener. Aangenomen: de uitslag die de Kamer vaststelde. Brede steun: aangenomen met stemmen van een kabinets- én een oppositiefractie die zelf niet indienden. Onder de 10 stukken geen percentage. Een aangenomen motie is een verzoek aan het kabinet: of het ook gebeurt, staat niet in de data. Benieuwd hoe we tellen?

Schoof · moties per fractieKabinet en oppositie hebben een andere rol: vergelijk binnen de eigen kant. Kies een fractie voor haar Kamerleden.
moties per fractie: ingediend, aangenomen, brede steun en mede ingediend
FractieRolIngediendAangenomenBrede steunMede ingediend
GroenLinks-PvdAoppositieoppositie95157761%523867
SPoppositieoppositie68530645%276577
VVDkabinetkabinet50846391%419512
Nieuw Sociaal Contractkabinetkabinet50843686%394450
DENKoppositieoppositie46712527%115207
D66oppositieoppositie44927862%251666
ChristenUnieoppositieoppositie41737590%343755
PVVkabinetkabinet38720252%18464
BBBkabinetkabinet34924069%222302
SGPoppositieoppositie25918270%172482
JA21oppositieoppositie25412850%125210
PvdDoppositieoppositie2328637%66315
CDAoppositieoppositie20017286%159701
FVDoppositieoppositie158128%128
Voltoppositieoppositie1415740%52296
Groep Markuszoweroppositieoppositie10330%321
50PLUSoppositieoppositie96640
Schoof · ranglijst

Wie krijgt het vaakst iets aangenomen?

Op aandeel, niet op aantal: van alle moties die een Kamerlid zelf indiende, welk deel haalde het? Kabinet en oppositie apart, want wie regeert, krijgt makkelijker een meerderheid. Alleen Kamerleden met minstens 10 moties.

Wie veel binnenhaalt, weet steun te vinden

Een hoog aandeel zegt dat een Kamerlid voorstellen schrijft waar een meerderheid achter kan staan.

Of vraagt weinig

Een motie die om een brief of een onderzoek vraagt, haalt het makkelijk. Wie grote dingen vraagt, verliest vaker.
Kamerleden op aandeel aangenomen moties
#KamerlidFractieIngediendAangenomen
1Don CederChristenUnieChristenUnie22020694%
2Hanneke van der WerfD66D66595593%
3Pieter GrinwisChristenUnieChristenUnie13011588%
4Songül MutluerGroenLinks-PvdAGroenLinks-PvdA665888%
5Derk BoswijkCDACDA534687%
6Henri BontenbalCDACDA151387%
7Inge van DijkCDACDA494286%
8Barbara KathmannGroenLinks-PvdAGroenLinks-PvdA484185%
9Harmen KrulCDACDA413585%
10Hidde HeutinkGroep MarkuszowerGroep Markuszower302583%
11Mirjam BikkerChristenUnieChristenUnie675481%
12Eline VedderCDACDA252080%
13Diederik BoomsmaJA21JA21403178%
14André FlachSGPSGP1088276%
15Julian BushoffGroenLinks-PvdAGroenLinks-PvdA795975%
Toon alle 66
De Kamerleden van GroenLinks-PvdA
Kamerleden: moties, amendementen en initiatiefwetten ingediend en aangenomen
KamerlidFractieMotiesAangenomenBrede steunAmendementenAangenomenInitiatiefwettenMede
Julian BushoffGroenLinks-PvdA oppositie795975%5315960%073
Kati PiriGroenLinks-PvdA oppositie754661%401915%0112
Suzanne KrögerGroenLinks-PvdA oppositie663858%3320315%061
Songül MutluerGroenLinks-PvdA oppositie665888%5674063
Lisa WesterveldGroenLinks-PvdA oppositie594169%41121192%0 van 057
Habtamu de HoopGroenLinks-PvdA oppositie562646%23611 van 290
Joris ThijssenGroenLinks-PvdA oppositie502040%1941024
Barbara KathmannGroenLinks-PvdA oppositie484185%3740039
Daniëlle HirschGroenLinks-PvdA oppositie381847%1632048
Elke Slagt-TichelmanGroenLinks-PvdA oppositie332473%2321021
Frans TimmermansGroenLinks-PvdA oppositie331752%15001 van 121
Esmah LahlahGroenLinks-PvdA oppositie321650%1617212%051
Mariëtte PatijnGroenLinks-PvdA oppositie321959%1771030
Geert GabriëlsGroenLinks-PvdA oppositie291345%1230032
Glimina ChakorGroenLinks-PvdA oppositie272074%2021027
Mikal TseggaiGroenLinks-PvdA oppositie271037%800048
Luc StultiensGroenLinks-PvdA oppositie26935%815320%045
Laura BrometGroenLinks-PvdA oppositie261350%1030042
Tom van der LeeGroenLinks-PvdA oppositie251768%1453040
Mohammed MohandisGroenLinks-PvdA oppositie231565%1432039
Raoul WhiteGroenLinks-PvdA oppositie201365%1033029
Jimme NordkampGroenLinks-PvdA oppositie191053%910025
Marleen HaageGroenLinks-PvdA oppositie19947%911011
Jesse KlaverGroenLinks-PvdA oppositie171165%9111 van 113
Marjolein MoormanGroenLinks-PvdA oppositie7550003
Ani ZalinyanGroenLinks-PvdA oppositie6320006
Sjoukje van OosterhoutGroenLinks-PvdA oppositie6210006
Anita PijpelinkGroenLinks-PvdA oppositie4220009
Fatihya AbdiGroenLinks-PvdA oppositie3210004
Senna MaatougGroenLinks-PvdA oppositie0001600%03
Bron: Tweede Kamer open data, eigen berekening · Indieners uit de open data van de Tweede Kamer; de uitslag is die van de Kamer. Moties, amendementen en initiatiefwetten apart; bij een initiatiefwet telt de eindstemming in de Tweede Kamer. · Laatst ververst: 27 oktober 2026 om 21:46