Naar de inhoud
Zetelen is net online. Wat vind je ervan? Zeg het in 3 minuten
Kamerleden

Wat dienen Kamerleden zelf in, en wat haalt het?

Wat je ziet
Wat fracties en Kamerleden zelf indienden, en hoeveel daarvan de Kamer aannam. Kies moties, amendementen of initiatiefwetten.
Wat opvalt
In de Kamerperiode 2023-2025 diende GroenLinks-PvdA de meeste moties in (1.108), daarna SP (821).

Stemmen is één kant van zetelen. De andere: zelf iets op tafel leggen. Een motie vraagt het kabinet iets te doen, een amendement verandert een wet. Kies een fractie en zie wie er wat indiende.

Hoe lees je dit?

Ingediend: het Kamerlid of de fractie staat als indiener op het stuk. Mede ingediend: als medeindiener. Aangenomen: de uitslag die de Kamer vaststelde. Brede steun: aangenomen met stemmen van een kabinets- én een oppositiefractie die zelf niet indienden. Onder de 10 stukken geen percentage. Een aangenomen motie is een verzoek aan het kabinet: of het ook gebeurt, staat niet in de data. Benieuwd hoe we tellen?

2023-2025 · moties per fractieKabinet en oppositie hebben een andere rol: vergelijk binnen de eigen kant. Kies een fractie voor haar Kamerleden.
moties per fractie: ingediend, aangenomen, brede steun en mede ingediend
FractieRolIngediendAangenomenBrede steunMede ingediend
GroenLinks-PvdAoppositieoppositie1.10867961%6301.028
SPoppositieoppositie82135443%313653
Nieuw Sociaal Contractkabinetkabinet66757887%526638
VVDkabinetkabinet64960193%553595
DENKoppositieoppositie53714126%134254
D66oppositieoppositie53331960%292758
ChristenUnieoppositieoppositie43338489%351852
BBBkabinetkabinet39227971%259397
PVVoppositieoppositie39024362%222105
SGPoppositieoppositie28419669%184552
PvdDoppositieoppositie2619235%82336
CDAoppositieoppositie23920385%188847
JA21oppositieoppositie23810845%105173
Voltoppositieoppositie1747845%72383
FVDoppositieoppositie156128%128
2023-2025 · ranglijst

Wie krijgt het vaakst iets aangenomen?

Op aandeel, niet op aantal: van alle moties die een Kamerlid zelf indiende, welk deel haalde het? Kabinet en oppositie apart, want wie regeert, krijgt makkelijker een meerderheid. Alleen Kamerleden met minstens 10 moties.

Wie veel binnenhaalt, weet steun te vinden

Een hoog aandeel zegt dat een Kamerlid voorstellen schrijft waar een meerderheid achter kan staan.

Of vraagt weinig

Een motie die om een brief of een onderzoek vraagt, haalt het makkelijk. Wie grote dingen vraagt, verliest vaker.
Kamerleden op aandeel aangenomen moties
#KamerlidFractieIngediendAangenomen
1Olger van DijkNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract363597%
2Agnes JosephNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract302997%
3Ilse SarisNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract272696%
4Jesse Six DijkstraNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract363494%
5Merlien WelzijnNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract464393%
6Marijke SynhaeveD66D66141393%
7Annemarie HeiteNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract131292%
8Hanneke van der WerfD66D66484492%
9Jeremy MooimanPVVPVV242292%
10Femke ZeedijkNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract121192%
11Don CederChristenUnieChristenUnie21519792%
12Aant Jelle SoepboerNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract343191%
13Sandra PalmenNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract111091%
14Pieter GrinwisChristenUnieChristenUnie15213689%
15Folkert IdsingaNieuw Sociaal ContractNieuw Sociaal Contract171588%
Toon alle 108
De Kamerleden van GroenLinks-PvdA
Kamerleden: moties, amendementen en initiatiefwetten ingediend en aangenomen
KamerlidFractieMotiesAangenomenBrede steunAmendementenAangenomenInitiatiefwettenMede
Kati PiriGroenLinks-PvdA oppositie895461%4920210%0150
Julian BushoffGroenLinks-PvdA oppositie815973%53201470%076
Songül MutluerGroenLinks-PvdA oppositie786786%6696078
Suzanne KrögerGroenLinks-PvdA oppositie764762%4530827%052
Habtamu de HoopGroenLinks-PvdA oppositie733649%3114643%1 van 2112
Lisa WesterveldGroenLinks-PvdA oppositie684972%49141393%0 van 059
Joris ThijssenGroenLinks-PvdA oppositie662538%2441032
Barbara KathmannGroenLinks-PvdA oppositie524485%4151042
Daniëlle HirschGroenLinks-PvdA oppositie462146%1952060
Elke Slagt-TichelmanGroenLinks-PvdA oppositie452964%2831031
Frans TimmermansGroenLinks-PvdA oppositie402050%18001 van 127
Esmah LahlahGroenLinks-PvdA oppositie382155%2118317%062
Geert GabriëlsGroenLinks-PvdA oppositie381847%1730058
Glimina ChakorGroenLinks-PvdA oppositie352777%2721033
Luc StultiensGroenLinks-PvdA oppositie331339%1152058
Mariëtte PatijnGroenLinks-PvdA oppositie321959%1771028
Tom van der LeeGroenLinks-PvdA oppositie311652%1374031
Laura BrometGroenLinks-PvdA oppositie311652%1441056
Mohammed MohandisGroenLinks-PvdA oppositie272178%1932050
Raoul WhiteGroenLinks-PvdA oppositie272074%1733038
Mikal TseggaiGroenLinks-PvdA oppositie251248%1010062
Jimme NordkampGroenLinks-PvdA oppositie221359%1110030
Marleen HaageGroenLinks-PvdA oppositie19947%911011
Jesse KlaverGroenLinks-PvdA oppositie181056%9111 van 114
Anita PijpelinkGroenLinks-PvdA oppositie13969%900016
Senna MaatougGroenLinks-PvdA oppositie5431600%08
Bron: Tweede Kamer open data, eigen berekening · Indieners uit de open data van de Tweede Kamer; de uitslag is die van de Kamer. Moties, amendementen en initiatiefwetten apart; bij een initiatiefwet telt de eindstemming in de Tweede Kamer. · Laatst ververst: 27 oktober 2026 om 21:46